Owoce i Warzywa
 

 Strona główna   |   Dodaj stronę do ulubionych   |   Kontakt     .

 
 


   Menu:     Owoce   |   Warzywa   |   Owocowe i warzywne przepisy kulinarne   |   Alfabetyczny spis treści    

 
     

.

Owoce i Warzywa

Dobroczynny wpływ owoców i warzyw na zdrowie człowieka

   Owoce i warzywa są dobre na każdą okazję! Stanowić mogą wzbogacenie każdego menu a zarazem są smaczne, zdrowe, niedrogie (w porównaniu do innych produktów spożywczych), łatwo i praktycznie wszędzie dostępne, lekko strawne oraz nietuczące czyli niskokaloryczne - ostatnie stwierdzenie dotyczy oczywiście spożywania samych warzyw czy owoców, bo np. od maliny z bita śmietaną czy truskawek na torcie można sporo utyć!

Surowy jak i przetworzony warzywo czy owoc dostarcza nam mnóstwo potrzebnych (i niezbędnych) do życia substancji. Dlatego rozumie się samo przez się, jak ważne dla zdrowia człowieka jest prawidłowe żywienie polegające na systematycznym dostarczaniu organizmowi odpowiednich ilości owoców i warzyw.

Warzywa i owoce różnią się wyraźnie swoim charakterem od pozostałych produktów spożywczych. Odgrywają istotną rolę w żywieniu. Dostarczają bowiem składników regulujących procesy biologiczne ustroju, przyczyniając się tym samym w istotny sposób do utrzymania zdrowia. Ze składników tych wymienić trzeba: witaminy C1, B1, B2, K, E i prowitamina A, składniki mineralne (z przewagą pierwiastków metalicznych), kwasy organiczne, pektyny, substancje aromatyczne, cukry łatwo przyswajalne, błonniki (czyli celuloza).

Myślę, że więcej dobroczynnego wpływu spożywania owoców i warzyw nie trzeba już zachwalać. W serwisie owoce-warzywa.com znajdziecie Państwo alfabetyczny spis owoców i warzyw, ich nazwy, podział, opis wraz z wyszczególnionym spisem zawartych w nich związków i substancji. Aby ułatwić wyszukiwanie interesującego Was zagadnienia podzieliśmy nasz serwis na trzy kategorie: owoce, warzywa i przepisy kulinarne owocowo warzywne - gdzie można poznać super przepisy na serwowanie dań z warzyw i owoców zarówno surowych jak i przetworzonych. Wszystkie opracowane przez nas zagadnienia możecie przejrzeć w porządku alfabetycznym poprzez wybranie zakładki: spis treści. Serwis podlega stałej rozbudowie, jeśli znacie Państwo jakiś owoc lub warzywo którego nie znaleźliście w naszym serwisie, bardzo proszę o przesłanie jego nazwy i opisu (najlepiej wraz ze zdjęciem) na nasz e-mail.

Korzystanie z serwisu jest całkowicie bezpłatne, wszystkie informacje są dostępne dla każdego Internauty. Serwis stale rozbudowujemy o owocowo warzywne przepisy kulinarne.
 

 


 
 
 

Copyrights © 2007 owoce-warzywa.com. Na stronie "Owoce i Warzywa" zawarty został spis owoców, spis warzyw oraz ich nazwy i podział. Owoc i warzywo.
Warzywne i owocowe przepisy kulinarne, a także porady, informacje dietetyczne i zdrowotne. Zdrowo żyć warzywnie i owocowo!